Bydlení v dřevěných mobilních domech zvažuje čím dál více lidí

O mobilních domech kolují mezi lidmi různé zvěsti, nelze říci, které z nich převažují, neboť se k nim vyjadřujeme ve velmi širokém spektru emocí. Nejdůležitější ze všeho je však přístup k dostatečnému množství informací, nikoli soudy vyřčené na základě osobních názorů nepodložených fakty. Fakta totiž rozhodují o tom, zda o tomto způsobu bydlení uvažovat, anebo jej zavrhnout.

posezení na zahradě

Kdy se rozhodnout pro pořízení mobilní dřevostavby

Nájemné – pronájmy bytů a domů jsou obrovský byznys a mezi lidmi, kteří pamatují socialismus, kdy se rozjela bytová výstavba a prakticky u nás neexistovali bezdomovci, panují často názory, že zajištění bydlení by se mělo stát základní potřebou, s výraznou podporou státu, nikoli předmětem podnikání. Mnozí z nás si také uvědomují, že v případě nájemního bydlení velký podíl svého výdělku „věnují“ pronajímateli, a proto se snaží řešit vlastní bydlení co nejdříve.

dívka a květiny

Hypotéka versus peníze v hotovosti – na hypoteční úvěry láká celá řada společností. Pravdou je, že jsou úročené nízkou sazbou, takže je závazek zdánlivě relativně výhodný. Je to však běh na dlouhou trať a v dnešní nejisté době, kdy může ekonomiku ohrozit „kdejaká hloupost“, např. silně medializovaná epidemie koronaviru, můžete do dluhové pasti propadnout i tehdy, cítíte-li se zrovna silní v kramflících. Může vás postihnout úraz nebo chronické onemocnění a váš život se tak snadno promění s hypotékou na krku v noční můru. Dřevěné mobilní domy se většinou pořizují v hotovosti, nebo se část ceny hradí formou spotřebitelského úvěru, ale nejde o splátky na desítky let.

Příroda versus sídliště – lidé žijící ve městech bývají často otupělí a přivykají hrubostem, které tamní život provází. Bydlení v blízkosti přírody přináší naopak uklidnění, pocit svobody, sounáležitosti a další pozitivní vlastnosti, což se mimo jiné projeví i na fyzickém i duševním zdraví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup