Tukoměry a chytrá technika u nás doma

V dřívějších dobách se takové věci moc neřešily. Když se v některých domácnostech vyskytovala osobní váha, tak se spíše jednalo o přepych, než součást zařízení. Dnešní doba je ovšem plná různých vynálezů a moderní technika zasahuje více, než do našich životů a domovů. Ovlivňuje v podstatě naší celou životosprávu. To se například jedná o přístroje, které nám měří, kolik tuku máme v těle, jak se nám daří ho redukovat a nejen to, přístroje ukazují mnohem více. Pak s chytrou technikou můžeme snadno sledovat náš stav a také to vzít jako správnou motivaci ke zdravějšímu životnímu stylu.
metr na váze

Podkožní tuk

Nejjednodušší technikou jsou tak zvané kalibrační kleště, známé pod výrazem kaliper. Jsou cenově dostupné a v podstatě mohou vizuálně připomínat kleště štípačky, které jsou vybaveny měřítkem. Ty nám prozradí, jak na tom jsme s tukem, ovšem bohužel nevíme, jak to vypadá s vnitřním tukem, který je zodpovědný za mnohá onemocnění. K tomu potřebujeme úplně jinou techniku. Existují přístroje, které nám neprozradí pouhý podkožní tuk, ale zároveň obsah tuku v těle, podíl vody, procento svalové hmoty, BMI index a mnohé další parametry. K dokonalosti těchto přístrojů pomáhá osobní počítač nebo aplikace v chytrém telefonu. Sem putují všechna naměřená data přes Bluetooth, Wi-Fi nebo technologii ANT+. Pak vidíme pěkně zpracované a posouzené údaje s dřívějšími hodnotami a prakticky je ihned jasno, jak na tom jsme s naší kondicí.
nohy na váze

Osobní váha v moderním provedení

V podstatě dnes není problém zakoupit různé výrobky, které jsou vytvořeny právě za účelem motivace, jak naložit s naší tělesnou váhou. Není to ale jen o hmotnosti, ale i měření ostatních hodnot, které se opomíjely. Dnes jsou váhy propojeny například s aplikací Vital Body v chytrém telefonu a prakticky vypoví nejvíc o našem měření viscerálního tuku. Tím samozřejmě může zavčasu upozornit na blížící se nebezpečí a varovat před vážným onemocněním nebo porovnává v záznamech metalický a skutečný věk. Některé váhy zase nemusí ani komunikovat s elektrickým zařízením a také budou ukazovat množství tuku, vody v těle, svalovou hmotu, ale také hmotnost kostí. Takže již neplatí žádná výmluva, že vlastně za svoji hmotnost nemůžeme, jelikož máme těžké kosti. V profesionálních sférách existuje ještě daleko vyspělejší technika, ale spíš ji používají odborníci. Nic méně bez výpočetní techniky by se také dál nedostali.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup