Už jste byli na Krétě?

Dovolená na ostrově Krétě vám nabídne dvě věci, které ji odlišují od ostatních řeckých ostrovů – jsou to nádherné hory a pozoruhodně bohatá kultura a historie. Kréta je pátým největším ostrovem ve Středozemním moři, jehož obyvatelstvo žije převážně na severním hornatém pobřeží, které tvoří páteř tohoto dlouhého, štíhlého ostrova, jenž se nachází v jižní části Egejského moře, kde odděluje Egejské moře od Libyjského moře. Ostrov má podlouhlý tvar: rozkládá se 260 km od východu k západu, nejširším místě má 60 km a zužuje se až na 12 km. Kréta pokrývá plochu 8 336 km2.

loď u břehu

Většina východní oblasti Kréty je nyní podřízena cestovnímu ruchu, ale na západě ostrova jsou nádherné hory, drsnější pobřeží a méně přeplněné pláže. Ale v jakékoli části Kréty, kterou si vyberete pro dovolenou, najdete dobrou škálu kvalitních hotelů, kde je z čeho vybírat, neboť je to jeden z nejoblíbenějších řeckých ostrovů. Dlouhá léta a teplé, mírné zimy zabezpečují, že Kréta přitahuje návštěvníky po celý rok. Ti, kteří směřují do vnitrozemí, najdou monumentální hory, hojné archeologické dědictví, temperamentní společenské dějiny a nádherné scenérie. Ti, kteří hledají řeckou dovolenou na pláži, mají na výběr ze spoustu luxusních hotelů, které jsou oblíbeným typem ubytování. Pláže se liší od klidných, opuštěných zátok s jednou kantýnou na pláži až po dlouhé pláže plné zlatého písku a plné lehátek a všech druhů turistických zařízení.
písčitá pláž

Stručně řečeno, dovolená na Krétě má co nabídnout téměř každému, místní obyvatelé jsou navíc k turistům velmi vstřícní. Největší letoviska jsou na severním pobřeží kolem pobřežních přístavních měst Chania a Rethymnon. Na západě se nacházejí opuštěné zátoky a na jihu nad horami se nacházejí menší klidnější letoviska. Severní pláže jsou oblíbenější, dá se tam dobře dostat hlavní silnicí, která vede přes celou Krétu. All-inclusive hotely a taverny se nachází hlavně kolem města Chania, ale jinde jsou resorty menší a spíše vhodné pro rodinou dovolenou. Západní pláže jsou vzdálené a velkolepé, zatímco ty na jihu jsou klidné.

Už jste byli na Krétě?
4.4 (88%)10