Vybíráme nový vysavač

Když máme doma dobrý a kvalitní vysavač s dobrým sacím výkonem máme půl práce s úklidem vyřešenou. Vysavač totiž musí opravdu velmi dobře sát a tím tak z podlah dostane veškerý prach, který se pak nemůže šířit dál. Vysavač bychom měli také vybírat tak, aby byl schopen vysát dobře jak koberce, tak parkety, linoleum nebo plovoucí podlahy samozdřejmě bez poškrábání. Důležitá je také úsporná třída, aby nám vysavač nežral zbytečně moc energie.
robot vysavač

Vybírejte také podle toho, jakou máte domácnost

Pokud máte velký a prostorný dům, velmi vám usnadní práci vysavač robotický. Ten nastavíte a on vysává a pohybuje se sám, dokáže se vyhnout překážkám, umí se dostat i pod nábytek a pak zase vyjet zpět. Vysává tak téměř úplně za vás a vy se můžete věnovat něčemu jinému. Pořizovací cena je sice vyšší ale stojí to za to. Ovšem do menších prostor, kde je navíc na zemi uložených více věcí se moc nevyplatí a nehodí. Do menšího bytu je lepší pořídit vysavač tyčový, který je dobře skladovatelný a nezabere moc místa. Postavíte ho do rohu a je to. Navíc má ještě tu výhodu, že má většinou odnímatelnou část a tím tak získáte praktický malý ruční vysavač, na menší nehody a nečistoty. To ocení také domácnosti s malými dětmi či domácími zvířátky. Klasický vysavač ale je také skladný, jen z něho neuděláte také ruční vysavač a navíc musí být neustále zapojený v elektrice. Což ale třeba v malém prostoru také vůbec nevadí.
rudý vysavač

Se sáčkem nebo bez

Nakonec se musíte rozhodnout, zda koupit vysavač klasický sáčkový nebo ten bezsáčkový. Ono je to na každém a na jeho zkušenostech, protože každý má své pro i proti. A i když ty bezsáčkové jsou populární a měli by být vhodnější pro alergiky, musíte ho daleko více a častěji čistit než ten sáčkový. U sáčkového vysavače stačí podle potřeby vyměnit sáček ale ten bezsáčkový musíte pokaždé vysypat a pak umýt. Což přidělává práci. A navíc dnes už můžete úplně bez problémů pořídit sáčky do vysavače antibakteriální, takže jsou lepší i právě pro alergiky než klasické papírové staré sáčky, na které jsme zvyklí.
Pokud si pořád ale nejste moc jistí, zkuste se podívat na internetu na nejrůznější recenze a zkušenosti lidí. A také se poptejte známých, kamarádů a příbuzných. Každá rada je dobrá a pomůže vám s konečným rozhodnutím.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup