Webové stránky vhodné pro naše děti

Pokud jste rodiči, určitě jste několikrát od vašich malých dětí slyšeli, že by se chtěli podívat na nejnovější video na internetu, které přidal jejich oblíbený idol, nebo na stránku kterou jim doporučili kamarádi. Ne všechen obsah, ke kterému mají tyto děti přístup je pro ně vhodný. Jak zajistit našim dětem přístup k internetu a zároveň mít nad nimi kontrolu?
Existuje několik aplikací, které si můžete stáhnout do počítače dítěte a sledovat jejich aktivitu, nastavit dobu užívání, nebo nastavit jaké stránky bude mít zakázané.
připojení k síti
Dětem byste neměli povolit přístup na platformy jako jsou Facebook nebo Instagram. Bez vašeho vědomí si tam může vaše dítě začít psát s kamarádem/kamarádkou, kteří jsou ale ve skutečnosti nebezpečné osoby, které se chtějí s vaším dítětem sejít. O tomhle vám samozřejmě nemusí nic říct a vy můžete být v čisté nevědomosti. K tomu není pro mladší děti vhodné sdílet své fotografie. Poté se mohou začít inspirovat módními trendy a napodobovat odvážné až vyzývavé pózy.
Dalším způsobem, jak dítěti zajistit bezpečí na stránkách je najít stránky, které jsou hlavně pro ně. Tyto stránky jsou hlavně pro děti předškolního věku. Takovou službu nabízí třeba YouTube, kde si můžete přepnout mód na prostředí pro děti. Ten vám zajistí vyhledávání videí pro ty nejmenší. Různé dětské seriály, pohádky nebo naučná videa. Když už jsme u naučného obsahu, existuje také mnoho stránek, které mohou rozšířit obzory vašich dětí formou hry.
sociální sítě na mobilu
Buďto existují takové programy, nebo weby, které nabízí různé testy nebo hry při kterých si dítě může procvičit různé dovednosti. Samozřejmě bychom neměli být skeptičtí a nechat naše děti hrát onlinové hry které se jim líbí. Musíme pouze dávat pozor na to, s kým a jak si píše, jestli dítě někdo nešikanuje a podobně.
Internet může být zábavou, ale zároveň skrývá různá nebezpečí a naším úkolem jakožto rodičů je nedopustit, aby naše ratolest do nějaké této pasti spadla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup