Pryč s nezvanými hosty


Každý člověk musí být rád, když někde bydlí. A je jedno, zda je jeho bydlištěm dům nebo byt, zda je tento zděný nebo panelový, městský nebo třeba i na samotě stojící. Člověk má střechu nad hlavou, a to ho zákonitě musí těšit. Někdy více, někdy méně, ale je to určitě důvod ke spokojenosti.

Tak je tomu ale jenom do chvíle, než se mu tam prokoušou nebo nějakou skulinou proniknou nežádoucí hlodavci, obvykle především myši. Takoví hlodavci totiž dokážou napáchat škody na potravinách i na dalším majetku, zaneřádí místa, na která se dostanou, trusem, a kromě hmotných škod a estetických ohledů tyto navíc i přenášejí nemoci, jež mohou i takové tvory, jakými jsou lidé, citelně potrápit.

myš mezi kameny

A proto je třeba takové nezvané hosty co nejdříve vyhubit. A to nejlépe s pomocí profesionálů na deratizaci, tedy odbornou likvidaci podobných tvorů, kteří nejen že efektivně zlikvidují veškerou tu havěť, která se nám domů dostala, ale navíc i zamezí vnikání další uzavřením cest, jimiž se sem tato může dostávat, a nakonec i vydezinfikují zaneřáděná místa.

Ovšem takoví odborníci pochopitelně nepracují zadarmo. Je třeba jim za takové užitečné činnosti zaplatit. A kdo tak má učinit, kdo platí deratizaci bytu?

myš na kameni

Když člověk bydlí ve vlastním domě nebo bytě, je to jasné. Jeho nemovitost je jeho problém, a tudíž si to musí financovat sám. Ale pokud je někdo někde v nájmu, to už je jiná. V takovém případě jde taková pomoc na vrub majitele oné nemovitosti, ve které k podobným problémům dojde. Jinak je tomu u nájemního bydlení pouze v případě, že je prokazatelné, že zde výskyt takových nevítaných tvorů (a nejen hlodavců, ale zrovna tak i hmyzu a jiných parazitů) zavinil nájemce sám.

Ovšem ať už to má zaplatit ten nebo onen, jedno je jisté. A sice to, že se podobnou pomoc s likvidací nezvaných hostů financovat vyplatí. Protože žít s něčím podobným pod jednou střechou není ani trochu příjemné.