Jak je to s potahy u sedacích vaků

Odnímatelný potah – při koupi těchto výrobků se zaměřujte také na možnost doplňování výplně a na praní potahu v pračce (případně v ruce). Právě tato vlastnost je jednou ze zásadních výhod vůči klasickým sedacím soupravám – ty totiž musíte občas podrobit strojovému čištění speciálními prostředky a žádný z nich nedokáže odstranit veškeré nečistoty, zvláště pak ty ukryté hlouběji pod povrchem. Máte-li možnost sundat potah, vložit jej do pračky a vyměnit granulát, máte zcela pod kontrolou jak čistotu, tak i vzhled místa, kam každý den usedáte, relaxujete, popíjíte kávu, čtete si svou oblíbenou knihu či posloucháte hudbu. Usedáte pak do těchto míst s pocitem, že nejde o zaprášený, špinavý kos látky, kde se rozmnožují roztoči a bakterie, a kde musíte vdechovat jejich výkaly.

sedící muž

Nylon, polyester, koženka či manchester – čtyři nejčastěji využívané materiály potahů a každý má svá specifika. Ten manchesterový je velmi příjemný na dotek, ale rychle se zašpiní a budete nuceni jej častěji prát. Polyesterový je také velmi příjemný na omak, ale je hodně hřejivý, takže je ideální pro chladné období roku nebo tam, kde usedáte jen v lehkém domácím oděvu (v tričku, v šortkách a naboso).

Koženka (ekokůže) se tak trochu lepí na tělo a není příliš vhodná k dětem, které ji mohou snadno při hraní poškrábat nebo protrhnout. Hůře se udržuje v čistotě a není vhodné ji prát v pračce, hodí se spíše pro starší osoby bez dětí a bez domácích mazlíčků, kteří se nechovají k potahu zrovna šetrně.

sedací pytle

Nejlépe vychází nylon, je velmi kompaktní, pevný a jen tak snadno jej nepoškodíte, odolá i kočičím a psím drápkům a děti se po něm mohou libovolně povalovat. Není sice tak hebký jako polyesterový samet, ale stále poskytuje dostatečné pohodlí při posezení. Vyrábí se v mnoha pastelových barvách a tak můžete svůj příbytek zajímavě oživit. Oblíbené jsou i výrazné barvy, jako jsou např. sedací vaky duo růžové https://www.beanbag.cz/sedaci-vaky-duo-ruzove-jeansove, či v barvě světle modré, hráškově zelené a žluté.