Než požádáte o hypotéku bez registru, dobře si vše promyslete

Každý člověk by si měl ještě předtím, než požádá o půjčku, vždy moc dobře rozmyslet, zda takovou půjčku opravdu nezbytně potřebuje, a především, zda ji bude schopný splácet. To je základ proto, aby se mu později nestalo, že upadne do dluhů a dostane se do velice nepříjemné situace, která nebude mít snadné řešení. A to, že mnoho lidí takový úsudek nezvládá, vidíme všude okolo sebe.

smlouva

Každopádně je pravda, že mnoho lidí si peníze opravdu nevyhnutelně půjčit potřebuje. Zkrátka proto, že jsou v takové situaci, kdy je půjčka jediným možným řešením. Pak je ovšem také na místě zralá úvaha, kolik peněz si nezbytně musí půjčit, kolik peněz si mohou dovolit půjčit, a jaké splátky pro ně ještě budou únosné. A zásadní je, nepočítat pouze se splátkou půjčených peněz, ale také s výší úroků, které mohou celkovou https://www.brandeisclinic.cz/kdyz-celkovou-anestezii-tak-jedine-tu-nejsetrnejsi splácenou sumu výrazně navýšit. A platí, že čím více peníze potřebujete, tím jste zpravidla ochotnější kývnout na více rizikové podmínky, které znamenají vysoké úroky.

Vyšší úroky oproti běžné půjčce vám tak může přinést třeba hypotéka bez registru. Takové úroky mohou sahat od tří procent až po sedm procent. Konkrétní výše úroků pak záleží na tom, jak významný záznam v registru máte. Ovšem v tomto případě mají nebankovní společnosti v ruce dost významný trumf, díky kterému si takové úroky mohou dovolit. Pakliže byste se záznamem v registru žádali o peníze v bance, tak vám nic nepůjčí.

pokladnička

Nebankovní společnost je ochotná takové záznamy tolerovat, ovšem za předpokladu, že si za tuto toleranci připlatíte.
A počítat je nezbytné také ještě s jednou podmínkou. K tomu, abyste u nebankovní společnosti mohli hypotéku bez registru získat, musíte mít k dispozici nemovitost, kterou se za svou půjčku zaručíte. Její hodnota by zhruba měla odpovídat výši konečné částky, kterou si budete půjčovat. Čím více peněz si chcete půjčit, tím hodnotnější by tato záruka měla být.