Vhodné nejen k bazénu

Nejenom bazén může fungovat jako zdroj ochlazení na vaší zahradě. Rovněž i speciální solární sprcha vám může dopřát dost osvěžení. A je levnější.

Vhodné nejen k bazénu

Vzhledem k tomu, že bazény se dnes dají sehnat poměrně levně, na mnoha zahradách po celé České republice jich vyrostla pěkná řádka. Ovšem pozor, nejedná se o klasické placaté vodní plochy uložené v zemi, ale o nadzemní verze, které jsou násobně levnější. Nízká cena je dána nejen menšími rozměry, ale hlavně díky tomu, že nejsou potřeba žádné stavební práce. Zatímco klasický bazén je potřeba dlouho budovat a stojí to opravdu nemalé finanční prostředky a spoustu práce, nadzemní verze se dají sestavit během několika hodin. Nejsou sice vhodné k plavání, alespoň ne pro standardně velké dospělé jedince, ale ochladit se v nich člověk může stejně dobře.

Sprchová hlavice

I když jsou nadzemní bazény docela levné, alespoň v porovnání s klasickými zapuštěnými modely, pořád se jedná o docela velkou investici. I proto hodně lidí dává raději přednost daleko levnějším solárním sprchám chlorito.cz, které sice neposkytují ani zdaleka stejný komfort, ale pokud jde o rychlé ochlazení, nemají konkurenci.

Samozřejmě, že hlavně v našich končinách jde primárně o cenu, ale ani kdyby byly sprchy na zahradu o něco dražší, nejspíše by je lidé stejně kupovali. Jsou totiž velice užitečné a vůbec nesouží pouze k ochlazení těla. Velmi si jich považují hlavně zahrádkáři, kteří tak mají hned po ruce další zdroj vody a nemusí tak chodit neustále s konví do domu. Ovšem i majitelé bazénů si toto zařízení mohou pořídit. Před vstupem do vody ze sebe mohou takto smýt špínu a po plavání se zase skvěle očistí od chlóru. Člověk pak nemusí kvůli tomu do koupelny.

Sprchování

Jsou samostatné

Výhodné je, že o solární sprchy se nemusí nikdo vůbec starat, tedy až na vodu. Tu je samozřejmě nutné doplňovat, jelikož většinu těchto zařízení není možné napojit na domácí vodovod. Co se ale týče energie, tak jsou zařízení zcela soběstačné. Berou si totiž energii ze slunečního zdroje, což je výhoda, protože jejich provoz pak skoro nic nestojí.