Výrobce Mattoni je lídrem ve střední Evropě

Uvedená skupina zvýšila své tržby meziročně o téměř devět miliard, to je tedy o šest procent. Do výsledku ještě není připočteno spojení části aktivit Pepsi Co, díky kterým se firma stala absolutně největším distributorem nealko nápojů ve střední Evropě. Skupina vyrábí například Mattoni, Magnesii, Hanáckou Kyselku či Poděbradku.

láhev minerální vody

Rok 2017

Již v roce 2017 skupina Karlovarských minerálních vod, dále také jen KMV, hlásila tržby ve výši 8,3 miliardy korun českých. Skupina KMV již v roce 2017 převzala společnost Quadrant Beverages JSC., která je bulharským oficiálním výrobcem a prodejcem drinků společnosti Pepsi Co.

Rok 2018

V minulém roce to tedy byl pro KMV rok rekordní. Tento rekord, tedy 8,8 miliardy korun, byl čtvrtým rokem v řadě, kdy překonala skupina své vlastní dosavadní maximum. Celkové výsledky však ještě KVM nezveřejnila. Je jen jisté, že tato středoevropská skupina se sídlem v České republice v předchozím roce vyrobila více než jednu miliardu lahví nealkoholických nápojů.
prodej nápojů

Na výsledcích hospodaření se podle společnosti podepisuje to, že své výrobky vyváží do více než patnácti zemí světa. Velký odběr pak má na svědomí teplé počasí, které v loňském roce zvýšilo žízeň odběratelů.

Samozřejmě tedy k posílení pozice na středoevropském trhu pomohlo získání licence a zmiňované převzetí aktiv společnosti Pepsi Co. Tuto fúzi musely potvrdit nejprve antimonopolní úřady v Maďarsku, Slovensku, a i u nás. Největší distributor má tedy nyní 11 závodů a více než 2400 zaměstnanců.

Zálohový systém na PET lahve a plechovky

Firma je zároveň jedním z tahounů v boji o zavedení zálohového systému na PET lahve a plechovky. Cíl je jasný. Nastavit lokální systém uzavřeného koloběhu PET lahví, umožnění recyklace do nových lahví a tím zvýšení udržitelnosti celého tohoto odvětví díky zavedení principů cirkulární ekonomiky.