Žena tvůrce života a strůjce radosti

Přijde vám nadpis trochu strojený? Možná, ale věřte, že je zcela pravdivý. Žena je totiž skutečným tvůrcem života. Ano, ke stvoření maličkého živůtka potřebuje muže a jeho lásku, pochopení, životní oporu. Zpravidla muž, který byl přítomen u porodu svého dítěte, ženu bezmezně obdivuje. Mnozí přiznali, že byli vyčerpáni již jen těmi hodinami čekání, opečováváním své ženy, natož když začal probíhat samotný porod. Jsou i muži, kteří přiznávají, že přítomnost u porodu byla pro ně traumatizujícím zážitkem. Měli strach o svou ženu, měli obavy o své dítě natolik, že zrod svého děťátka snad ani nepocítili.
matka a dítě
Věru, není se čemu divit. Porod je něco, na co se žena připravuje prakticky po celý život. Ve školce si holčičky hrají s panenkami, děvčátka vozí kočárky, přebalují miminka. Sotva povyrostou, vnímají mateřskou lásku od svých maminek a vstřebávají ji na doživotí, aniž by si to uvědomovaly. Protože mateřskou lásku budou potřebovat a předávat zase svému děťátku. Tak je nastavený koloběh ve Vesmíru. Život rodí život.
A kdo má to štěstí, že dokáže porodit miminko, je to pro něho neuvěřitelný zážitek na celý život.
Jsou i maminky, které si nedokážou poradit s nastalou situací, ačkoliv se na ni svědomitě připravovaly. Nakupovaly titěrné miminkovské oblečky, dudlíky, lahvičky, plínky, zařizovaly pokojíčky, vybíraly kočárky, postýlky, hlídací sůvičky, podložky a spoustu dalších potřebných věcí. Ale porodem se něco změnilo.
Už to není samotná žena, ale matka, která porodila své první dítě. Dítě, které ji od této chvíle potřebuje, které jí důvěřuje a je jí doslova odevzdáno.
háčkovaná podprsenka
Milé maminky, které jste prošly nevědomím, měly jste obavy, jak zvládnete péči o své miminko, strachovaly jste se, že nastalou situaci „nedáte“, pochybovaly jste o sobě, zlobily jste se potají na sebe – věřte, že je to zcela přirozené. Někdo má dar od Boha a vše zvládá hravě, jiný je úzkostnější anebo bojácnější, vše je správně. Jde jen o to se s novým živůtkem vzájemně poznat, opečovávat ho a říci mu se vší láskou a pokorou, že se vše už jen kvůli němu naučíte a že ho nikdy neopustíte.
Pak už půjde všechno samo