Zip sáček nám pomáhá zdravěji se stravovat

Všimli jste si, kolik obchodů, ať už kamenných prodejen, anebo internetových portálů vzniklo po sametové revoluci se sortimentem výroků zdravějších výživových směrů, než je zaběhnutý stereotyp v běžných obchodech s potravinami? Rostou u nás skoro jako houby po dešti, mezi lidmi vzrůstá zájem o něco prospěšnějšího, co jim prodlouží a zkvalitní život, přijímáme postupně čím dál tím více informací a zajímavé by bylo porovnat dnešní dobu s tou před čtyřiceti lety, kdy byl sortiment potravin velmi omezený a řada z nich neměla se zdravou výživou mnoho společného.

sušené ovoce a oříšky

Propagujeme zdravou výživu

Když se tímto směrem orientujete i vy, brzy zjistíte, že lze mnoho zemědělských produktů včetně té nejvyšší BIO kvality pořídit v podobě trvanlivých položek, které lze doma skladovat delší dobu, řekněme v řádu týdnů až měsíců.

Můžete k tomu směle využít moderní prostředky, velmi levné, dobře dostupné, se zdravotním atestem pro kontakt s potravinami a mnoha různých tloušťkách i velikostech. Řeč bude o docela obyčejných zip sáčcích z polyetylenu.

prodej sušeného ovoce

Ořechy, luštěniny, obilné kaše a vločky, sušené ovoce, bezlepkové celozrnné mouky – pestrá plejáda zdravých věcí, které můžete mít doma v uzavíratelných sáčcích na zip, a to velmi přehledně uschované v suchu, a pokud možno v chladnější místnosti a mimo dosah denního světla. Sáček nezabere žádné místo jako dózy, je velmi levný a jeho trvanlivost se měří na roky až desítky let. Sáček můžete i omýt vodou se saponátem, nechat vysušit a použít vícekrát.

Snižte oxidaci – skladování zejména ořechů může vzhledem k vysokému obsahu tukové složky způsobit jejich žluknutí, pravidelně je kontrolujte (žluklé ořechy poznáte podle nevábné chuti a odéru) a náchylnost ke žluknutí omezujte tím, že ze sáčku před jeho uzavřením vytlačíte přebytečný vzduch. Můžete to udělat i tak, že zaplněný sáček vložíte do nádoby s vodou, která postupně většinu vzduchu vytlačí ven.