Dědictví vás může překvapit

Může se stát, že se na člověka najednou z čista jasna sesype jedno neštěstí za druhým. To může nastat třeba v případě, kdy dojde k úmrtí nějakého člena rodiny.

zkamenělá lebka

Zařizovat pohřeb a vyřizovat pozůstalost v době, kdy máte plnou hlavu myšlenek na zesnulého tedy není nic příjemného. Ovšem může to být ještě horší v případě, kdy bezprostředně po pohřbu musíte řešit dědické řízení a to, komu co z majetku zesnulého připadne. Tím spíše, pokud vám váš milý příbuzný nezanechal pouze movitý a nemovitý majetek, ale také dluhy. V tom případě se musíte dohodnout, zda celé dědictví odmítnete anebo jej celé, ale v tom případě i s dluhy, přijmete. A většina pozůstalých zpravidla volí druhou variantu.

totální chudoba

Ovšem přijmout dědictví v této podobě znamená tyto dluhy co nejdříve splatit. Pokud mimo dluhů dědíte i nějaký zajímavý majetek, nemusí to být nakonec v závislosti na jeho výši tak špatné. Ovšem může dojít i k situaci, kdy si několik sourozenců musí rozdělit jeden dům. V tom případě ten, kdo stavbu přijme, musí vyplatit ty ostatní, takže je opět potřeba sáhnout hluboko do kapsy.

Ať už však zdědíte cokoli, tak v mnoha případech se vám může stát, že budete potřebovat hotovost, kterou zrovna nemáte – ať už to bude na splacení dluhů či na vyrovnání dědictví s ostatními dědici. A ne vždy je banka ochotná vám tuto potřebnou hotovost poskytnout.

starobylé vesnice

V tom případě je tou nejlepší možností se obrátit na nebankovní společnost, která vám ráda vyjde vstříc, třeba formou hypotéky bez registru https://www.hypotekybezregistru.cz/a58-hypoteka-na-vyrovnani-dedictvi/. To je ten nejjednodušší způsob, jak se rychle dostat k penězům, aniž byste museli obíhat nevstřícné bankovní úředníky či čelit nebezpečným lichvářům. Peníze budete mít do několika dní v ruce, zaručíte se za ně svou nově nabytou nemovitostí a splácet můžete postupně několik dlouhých let.