Investiční šílenství jménem kryptoměny

Kde se vzali?!

Kryptoměny i přes svoji popularitu jsou pro mnoho lidí stále velkou záhadou. Tajemství, do kterého proniklo zatím jen málo šťastlivců. Zní to celé jako příběh z pohádek, že ano? Pravda je ale mnohem méně prozaická. Kryptoměny vznikli před necelými deseti lety a měly vytvořit systém odlišný od klasického pohledu na peníze, monetární politiku a celkově ekonomii.
anonymní měny

Šlo o projekt platidla, kterým by šlo platit, ale nebyl by ovlivnitelný žádnou vládou ani žádným orgánem na světě a všechno tohle se vlastně naplnilo. Navíc se kryptoměny staly rozsáhlou investiční komoditou. Nepředvídatelnou a divokou komoditou, která může být jeden den na vrcholu a další den na totálním úpadku.
kryptoměna ve světě

Investice nebo hazard

Určitě se najde spousta lidí, kteří si spoří na stáří, bydlení nebo třeba jen vysněnou dovolenou. Většina lidí v tomto případě odkládá peníze na speciální spořící účty, využívá stavební spoření a někteří dokonce obchodují s akciemi nebo cennými papíry. Jenže investování již není jen o tom vložit své peníze do největších světových firem a na tom pomalu, ale jistě vydělávat. Objevují se stále nové prostředky investic od start-upů až po kryptoměny.
Právě kryptoměny jsou u ekonomů terčem útoků pro svou vysokou nepředvídatelnost. Zastánci naopak tvrdí, že kryptoměny jsou sice vysoce rizikové, ale jedná se o komoditu budoucnosti, která se přes počáteční problémy může stát klidně až světovou měnou. Už jen s malým obnosem peněz investovaným ve správný čas lze totiž vydělat velice slušný obnos. I tak je si třeba uvědomit, že risk spojený s investicí větších finančních prostředků, může přinést kýžený zisk, ale také NEMUSÍ! Kryptoměny jsou tak opravdu zatím jen ruskou ruletou, ve které hraje roli hlavně náhoda a nikoli znalosti nebo schopnosti obchodníka.
Závěrem je třeba říci, že pokud už byste se rozhodli do kryptoměn investovat, platí pravidlo, že k investici byste si měli vyhradit pouze takový obnos peněz, který jste v budoucnosti schopni obětovat a nebude Vám výrazně chybět.