MySQL

Pod zkratkou těchto písmen se nachází databázový systém. Tento systém by se dal považovat za poměrně jednoduchý. Celý databázový systém je založený na specifickém jazyce. Někteří z nás, kteří se lépe orientují ve světě počítačů již jistě tuší, o jaký databázový systém se jedná a o jaký programovací jazyk, ale pro ty, kteří by náhodou nebyli tak úplně v obraze si zmíníme pár základních informací. Je http://www.phptherightway.com/ dná se tedy o programovací jazyk SQL. Na tomto jazyce je systém založen. Je potřeba ještě zmínit, že se jedná o open source program.

kod

  1. Co znamená open source program?

Tato slova často označují jakési programy nebo databáze, které jsou volně dostupné i pro ostatní. Jsou tedy volně šiřitelné a mohou být poskytnuté dalším vývojářům. Tito další vývojáři nebo lidé, kteří na nich pracují, je mohou vylepšovat, upravovat nebo studovat.

Podrobnosti o stvoření a fungování

  1. Kde byl program vytvořen?

Program byl vytvořen ve Švédsku.

  • Je velkým průkopníkem ve svém oboru.
  • Jedná se o dvojí licencování. Pod těmito slovy můžete tento program najít a lépe pochopit jeho strukturu a působnost. Program je navržen tak, aby mohl být dostupný všem. Je tedy možné jej použít jak pro bezplatné licence, tak také jej využít pro komerční účely.
  • Používá jazyk SQL.

html

Výhody systému

Celý systém má hned několik výhod. Zmíníme si celkovou jednoduchost pochopení a dokonce také ovládání. Mimo to samozřejmě pracujete s databází, která má širokou podporu. Jelikož je dostupná všem a je otevřená, pak má i širokou podporu dalších například operačních nebo serverových systémů. Zvolte i Vy chytře licenci.
MySQL je hodně využívaný. Jde o databázový systém, který se snadno používá a je praktický. Má spoustu výhod a již si jej oblíbilo mnoho uživatelů.

  1. Jednoduché ovládání.
  2. Široká podpora operačních a serverových systémů.
  3. Chytře zvolená licence.
  4. Hojně využívaný
  5. Praktický a inovativní databázový systém.

Jak jsme si již řekli, podpora operačních systémů se spoléhá také na kompatibilitu. Zejména na serverových programech jako je Apache a PHP skriptování. Přidejte do toho ještě databázový systém MySQL a máte trojkombinaci, která se používá nejčastěji. Bývá označována jako triáda, která se hojně používá k tvorbě databázových aplikací.