Partnerské soužití se společnými koníčky

Sbírka motýlů

Pozvat dívku na sbírku motýlů? Musela by vás hodně milovat, aby dokázala tolerovat tuto vaši zálibu. Být vášnivým entomologem bylo nesmírně vzrušující v době éry černobílých filmů s Natašou Gollovou a Hugo Haasem. Bylo to zkrátka období velmi romantické, kdy docházelo ke střetu přírodních krás s výdobytky průmyslové revoluce. Sbírka motýlů tak mohla ostře kontrastovat se vstupní halou bohatého průmyslníka, anebo s jeho sportovním vozem.
sbírka motýlů

Podobně jsou dnes na tom i všechny ostatní sbírky. Ženy jim příliš neholdují, jsou doménou spíše mužskou, ale jsou mezi námi i výjimky, kdy oba partneři holdují stejné zálibě, např. poslechu hudby ze sbírky vinylových desek.

Vaření

Když se řekne hospodyňka, každý si představí ženu v zástěře, nebo alespoň ve sportovně laděném domácím oděvu, jak kmitá od kuchyňského dřezu ke sporáku, krájí, strouhá, peče, smaží. Pokud je vedle v obýváku domácí povaleč roztažený na pohovce s televizním ovladačem v ruce, pak vás litujeme. Dnes je však stále častějším jevem v partnerském životě společné hobby nad krájecí deskou s nahlížením do online kuchařských receptů. Mužů, kteří zvládnou vytvořit mistrovský guláš, svíčkovou, nebo tradiční italské těstoviny al dente, zkrátka přibývá. A společně strávené chvíle v kuchyni dokážou upevnit vztah dvou milujících se lidí takovým způsobem, až nad tím žasnou zkušení psychologové.
manželé při vaření

Výtvarné koníčky

Výtvarné umění lidstvo fascinuje již odnepaměti. Bohužel mu dnešní svět příliš nepřeje, lidem často schází vlastní fantazie, přijímají bezostyšně cizí vzory, převládá primitivní způsob zábavy, kterou ještě podpoří kvalitní optika digitálního foťáku nebo smartphonu. Věnovat se akvarelu, uhlu, olejomalbě, komiksu, plastice, řezbářství, modelářství, keramice, to vyžaduje poklidnou atmosféru, která však může v partnerském soužití přispět k jeho upevnění.

Hudba

Podle statistik se aktivní hudební tvorbě a hře na hudební nástroj věnuje každý patnáctý člověk v Česku. Lidé jsou dnes zkrátka spíše pasivními posluchači. Za socialismu byly děti k hudbě vedeny mnohem více a to se také pak projevilo v budoucím partnerském vztahu. Existují však stále partnerské dvojice, které si vzájemně rády zanotují, zahrají na kytaru u táboráku a dají romantice ve své duši volný průchod. A přiznejme si otevřeně, že muž, který naprosto neočekávaně předvede klavírní etudu nebo zahraje na kytaru něco dojemného a skladbu doprovodí i hlasově, okamžitě stoupá u dívky v ceně.