Pomocníci pro čistotu vody v bazénu

Letošní aprílové počasí dalo mnoha z nás zabrat, a tak se už se všichni těšíme na léto, a příjemné teplo. Po pár dnech horka se však léto lidem začíná přejídat, a později litují, že si konečně nepořídili ten bazén, o kterém už pár let předem mluvili. Že je správný čas, začít uvažovat o jeho nákupu? No jistě! Pokud si však bazén pořídíte, musíte vědět, jak v něm udržet vodu čistou, a do kterých pomůcek se vyplatí investovat.

člověk v bazénu

Dávkovač

Jistě už víte, že bazénová voda se bez použití chemie neobejde, a rychle se začíná kazit. U malých dětských nafukovacích bazénku to problém není, protože vodu snadno vylijete, a ihned dopustíte novou. V případě větších bazénů je to však těžší, nemluvě o tom, že se to nevyplatí jak finančně, tak s tím ohledem, že ohřát vodu v bazénu na požadovanou teplotu zkrátka chvíli trvá. Jakou chemii ale použít, a jak? Klasikou jsou chlorové tablety, ke kterým budete potřebovat plovák do bazénu https://www.chlorito.cz/bazenovy-plovak. Pokud totiž tabletu vhodíte do vody jen tak, klesne ke dnu, nebude se rozpouštět rovnoměrně, a poničí plast, z nějž je bazén vyroben.

Plachta

Aby vám do bazénu nepadalo listí, hmyz, a další nepořádek v době, kdy se zrovna nekoupete, je potřeba jej něčím přikrýt. K tom use využívají bazénové plachty, které koupíte v různých velikostech a tvarech tak, aby se hodily právě na váš bazén. Ideální volbou je pak solární plachta, která má kromě krycí funkce ještě funkci ohřívací, tedy přitahuje slunce, a voda v bazénu se rychleji ohřívá.

gumová kachnička

Filtrace

Dalším nezbytností je pak filtrace. K některým bazénům ji dostanete v sadě, jindy si ji musíte pořídit. Nejčastěji se nabízejí dva druhy, a to filtrace kartušová, nebo písková. Zatímco kartušová je levnější, písková je lepší, jak v čištění, tak i svojí životností. Musíte sice jednou za čas vyměnit filtrační náplň, tedy písek, to už však není náročné ani fyzicky, ani finančně.

Bazénový vysavač

A nakonec bazénový vysavač, kterým odstraníte nečistoty ze dna bazénu. Jednoduše jej připojíte k čerpadlu, a vysáváte. Velký výběr bazénových vysavačů, techniky, pomůcek i chemie pak můžete nakoupit z pohodlí domova za výhodné ceny na e-shopu Chlorito, kde vám rádi poradí.