Putovní dovolená v tuzemsku? Proč ne?

Chcete zažít dovolenou plnou dobrodružství, poznávání a zkoumání? Chcete se ponořit do historie lidské, i historie samotné země? Chcete vystoupat na vrcholy hor i potápět se v chladných vlnách rybníků a přehrad? Chcete to všechno a přitom neopustit hranice naší země? Tak čtěte dál, níže objevíte tip na putovní dovolenou. Když na ni vezmete své děti, možná rády na čas odloží mobily a tablety a naučí se prožívat skutečný život. Po prázdninách z nich budou v kolektivu spolužáku úplní králové.

Cílů je u nás dost

Pro putovní dovolenou doporučuji zapomenout na pevnou střechu nad hlavou pro nocování. Nějak mi to k putování nesedí. Doporučuji si zabalit tábornické potřeby a stan. Nebo alespoň obytné auto, či karavan. To pro případ, že už se na noc pod širákem, či stanovým plátnem necítíte. Na druhou stranu, je to jen doporučení. I s ubytováním v hotelích se dá poznat kus země.

Při plánování itineráře je dobré si poznávání naší země rozdělit na místa, která nejsou od sebe příliš vzdálená. Ideální přejezdy jsou kolem 100 až 150 km. Delší přejezdy působí nudně a jsou i díky koncentraci zajímavých míst docel zbytečné. Z toho důvodu je vhodné se zaměřit vytvoření jakéhosi okruhu.

Horská turistika

Co navštívit? Začneme Moravským krasem. Okamžitě vás zřejmě napadla propast Macocha, Kateřinské jeskyně a jiné notoricky známé záležitosti. Já doporučuji se, ale vyhnou těm přelidněným cílům a zaměřit se na dobrodružné nalézání zajímavostí, kterých je zde spousta a u nichž je docela velká šance, že tam budete sami. Víte že v oblasti Moravského krasu je spousta jeskyní, které jsou pro návštěvníka bezpečné, ale přitom nic neztrácí ze své zajímavosti? Například jeskyně Švédův stůl, nebo jeskyně Pekárna. Z krasu se můžete vydat na jih na Pálavu. Vykoupat se Hornomlýnských nádržích, poznat vinné sklípky a ochutnat víno. Nezapomeňte na Mikulov a jeho Svatý kopeček. Dalším cílem mohou být podzemní systémy ve Znojmě.