Sušený meloun

Dopřáváte si rádi ovoce, a to v jakékoliv formě? Jistě, kdo by také odolal sladkému pokrmu, který nám chutná, zasytí a zároveň do našeho těla přinese řadu vitamínů. Právě ovoce je nedílnou součástí našich jídelníčků. V létě je přístup k pestrému výběru ovoce snadný, ale co ostatní roční období? Vitamíny potřebujeme ke zdravému fungování organismu doplňovat celoročně. Zároveň po celý rok toužíme po uspokojení našich chuťových buněk. Jak to ale udělat, abychom si dopřávali kvalitní a čerstvé potraviny neustále?

cukrový meloun

Sušené ovoce znaly a hojně využívaly již naše babičky. Přes léto sušily jablka, hrušky a švestky, aby vydržely přes celou tuhou zimu, kdy se čerstvého ovoce nedostávalo. Nejen, že je sušené ovoce zdravé, ale je také chuťově velmi lákavé. Právě z toho důvodu si jej rádi dopřáváme i dnes, přestože jsou obchody zaplněny nejrůznějším zbožím a je daleko snazší se k ovoci dostat.

Všichni známe sušená jablka, hrušky, banány nebo meruňky. Pojďme si však naše chuťové zkušenosti rozšířit o další sušené ovoce, a tím je meloun. V letních měsících si bez melounu nedovedeme představit nejednu grilovací akci nebo válení se u vody. Vychlazený meloun nám dokáže poskytnout tolik potřebné ochlazení. Není to však jediný důvod, z jakého jsme si jej zamilovali. Tím pravým důvodem je jeho delikátní chuť. Vyzkoušejte, jak chutná meloun, který prošel procesem sušení. Budete mile překvapeni.

cukrový meloun

Sušený meloun vás nadchne svou šťavnatou a měkkou konzistencí. K usušení se používá cukrový meloun Cantaloupe, jehož vnitřní struktura se do značné míry podobá mangu. Sušený meloun neobsahuje žádný přidaný cukr, je bez lepku a bez éček. Jedná se o velmi zdravý a chutný produkt, který jistě ocení nejeden mlsný jazýček. Proto je vhodný také pro děti jako náhražka za sladkosti.

Rozšiřte své povědomí o sušených plodinách a dopřejte si vynikající chuť usušeného melounu.