Bezzubá ústa

Takový dentista, který přišel na divoký západ to měl jistě lehké. Posbíral všechny zuby po všech barech a pajzlech a následně je vtloukal bezzubým kovbojům zpět do úst. A měl vystaráno. Nebo že by to tak nebylo?

Nemám vůbec představu o tom, jak fungoval zubař na divokém západě, jen se domnívám, že jeho vrtačka byla na nožní pohon a trochu se podobala kolovrátku. Jenže kdo ví, kde jsem k takové představě přišel. Ovšem nás nebude zajímat ani westernová země ani historie “zubařství”, my se přesuneme do současnosti.

zubní kartáčky

V dnešní době není nic složitého nahradit zub novým a je úplně jedno jak zákazník, nebo chcete-li pacient o výše zmíněný kus chrupu přišel. Mohl vypadnou sám, mohl být vyražen manželkou nepřející muži milenku, či spoustou jiných způsobů. Zubař Liberec již ví jak na to, a tak jej vcelku ani nezajímá, jak k tomu došlo. Toho bude jen zajímat, zda tam nezůstalo kus něčeho, co by mohlo bránit vložení implantátu.

Samozřejmě, že nedělá jen nové zuby, ale dokáže ošetřit i ty méně nemocné, ve kterých se třeba objeví jen náznak nějakého kazu. Tu a tam tedy vrtačkou (ne tou na nožní pohon) vyvrtá malinkou dírku, aby kaz odstranil. Skutečně malinkou, ne takovou, že by jí projela lokomotiva. Dírku pak zručně vyspraví, zoubek je jako nový a kaz je někde v nenávratnu.

dentista

Samozřejmě, že je někdy třeba provést složitější zákroky, ale zde již přicházejí na řadu konzultace s odbornými pracovišti, a ještě více odbornějšími stomatology. Ti sídlí na ještě odbornějších pracovištích, kde se zabývají již skutečně složitými věcmi, které dávají lidem naději na normální chrup, který bude plně funkční. Což v praxi znamená, že jej lze normálně používat a někdy jej ani není třeba dávat na noc do skleničky.

Ano, dnešní stomatologové jsou již na takové úrovni, že to všechno jde. Jen se tam musíte objednat a pak uvidíte sami.