Je skleněné zábradlí skutečně bezpečné?

V současné době se zábradlí stalo prakticky nezbytnou součástí snad všech schodišť, teras či balkonů. A je to jen pochopitelné, koneckonců značně zvyšuje jejich bezpečnost. A nejen to, u schodišť navíc pomáhá lidem s omezenou možností pohybu s výstupem. Je tedy jasné, že se jedná o veskrze užitečnou investici.

Pochopitelně to také znamená, že existuje mnoho nejrůznějších druhů a typů. Záleží pak jen na nás, který použijeme. Obvykle se v tomto případě rozhodujeme na základě ceny a celkového vzhledu.

zabradli1

Jedním z těch, které pak najdeme především na veřejných místech, je skleněné zábradlí. To se v domácnostech obvykle příliš nepoužívá, nikoliv však proto, že by špatně vypadalo. Naopak, do moderního domu se hodí velmi dobře. Problém je, že lidé sklo nepovažují za příliš pevný a odolný materiál, a oprávněně. Jak je tedy možné, že jej najdeme právě například ve frekventovaných obchodních centrech?

V první řadě si musíme uvědomit, že všechna zábradlí musí splňovat určité bezpečnostní standardy. Ty se prověřují ještě předtím, než je uvedeno do provozu. To platí samozřejmě především na veřejných místech – v soukromých domácnostech je to na zvážení majitele, což leckdy vede k zajímavým výsledkům.

zabradli2

Ovšem právě u skleněného zábradlí jsou tyto testy velmi důležité, neboť nám potvrdí, že vše je provedeno tak, jak vyžaduje standard, a že je bezpečné dát jej do užívání. Opominutí tohoto kroku by totiž znamenalo, že by v případě neštěstí mohla oběť zažalovat majitele nemovitosti za nedodržení bezpečnostních předpisů. A to rozhodně nikdo nechce.

Je tedy jasné, že v naprosté většině případů není třeba se ničeho obávat. Podobně jako jiné typy, i tento vydrží při správné péči sloužit mnoho let, aniž by byly potřeba nějaké větší opravy. Samozřejmě, jako vše ostatní, i ono má svou životnost, ale věřte, že majitelé dané nemovitosti jsou si toho velmi dobře vědomi. A rozhodně nechtějí ohrozit návštěvníky.