Zklamala vás vysoká? Máme řešení.

Po dokončení střední školy a úspěšném složení maturity má jen málokdo jasnou představu o tom, co by chtěl dělat v životě. Zkouší tedy různé alternativy – jít do práce, vycestovat nebo například jít na vysokou školu. Co když ale po prvních měsících na vysoké zjistíte, že to není nic pro vás?

Je naprosto přirozené v mládí zkoušet různé věci, když nám svět nabízí tolik možností! Mnozí studenti vystřídají dva či klidně tři obory předtím, než najdou to pravé. Co však dělat s půlrokem života, který máte před sebou, než vás na tu vaši vysněnou vysokou přijmou?

Nezahazujte drahocenný čas (a mládí) a přihlaste se do pomaturitního studia jazyka. Co to obnáší? Jaké jsou výhody? Na co si dát pozor v termínech přihlašování? O tom všem bude dnešní článek, tak čtěte dále a dozvíte se vše potřebné!

spousta židlí

Intenzivní studium, které vás opravdu posune

Ono se řekne, že studovat jazyk je hračka. Ale když se chcete v jazyce opravdu někam posunout, je potřeba se do toho vrhnout intenzivně. Pomaturitní studium je podle našich zkušeností tím nejefektivnějším způsobem, jak se jazyk učit. Jak je to možné? Je to intenzitou a typem studia.

Samotná výuka probíhá 20 vyučovacích hodin týdně, učíte se každý den čtyři vyučovací hodiny. Není to však pouze šprtání a doplňování knížek. Je to poznávání kultury, jídle, literatuře a historii. To vše zábavnou formou i v rámci konverzace s rodilými mluvčími.

Pozor! Status studenta má podmínky

Mít status studenta v rámci pomaturitního studia je skvělá a výhodná věc. Můžete díky němu využívat všech slev a benefitů, které studentský život nabízí – státní sociální podporu, úlevy na daních, zdravotní pojištění nebo zlevněné jízdné a vstupné. Ve škole často dostanete také kartičku ISIC, se kterou můžete všeho využívat naplno a jednoduše.

místo vyučujícího

Mějte však na paměti pravidla – na status studenta máte nárok pouze tehdy, pokud jste maturovali ve stejném kalendářním roce, ve kterém nastupujete do pomaturitního studia. Je tak potřeba se přihlásit během prosince, aby vše klaplo. Pokud už tedy víte, že vám vysoká škola nesvědčí, na nic nečekejte!

Co získáte navíc?

Udržet si status studenta i poté, co vám to na vysoké škole nevyjde, je skvělá věc. To, že se perfektně naučíte jazyk, je taky parádní. Ale pořád je tam ještě něco dalšího. Například v Jazykové škole PELICAN dostanete k pomaturitnímu studiu angličtiny ještě kurz druhého jazyka zdarma. Můžete tedy chodit ještě jednou týdně na 90 minut do kurzu němčiny, francouzštiny, japonštiny nebo ruštiny.

A co víc. Můžete s sebou někoho přivézt – ať už mámu, kamaráda, přítelkyni nebo dědu. To už zní jako skvělý plán na druhý semestr, co?

probíhající hodina

Pokud i vy patříte mezi ty, kterým první semestr na vysoké škole moc nevyšel, zkuste pomaturitní studium jazyka. Zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi zodpoví všechny vaše otázky a pomůžou s nástupem!