Jak chovat králíky?

Králíci jsou fantastičtí domácí mazlíčci, protože mají podobné chování jako kočky a psi. Jedinou nevýhodou pro toto zvíře je, že jsou tak neuvěřitelně roztomilí, že si je kupují i lidé, kteří jim nedokážou věnovat potřebnou péči. Problémem je, že tyto typy lidí neví, jaké je množství práce a finančních nákladů, spojených s chovem králíka. Bohužel jsou pak králíci vypouštění do přírody, ​​kde nejsou schopni přežít. Stejně jako jakékoliv jiné zvíře, s dostatečnou trpělivostí, může být králík tím nejlepším mazlíčkem.
malinký králík

Nákup prvního králíka

 Je naprosto důležité vzít v úvahu čas, požadavky na prostor a finanční náklady ještě před tím, než si králíka koupíte. Z roztomilého králíčka jednoho dne vyroste velký králík a pro mnoho lidí ztratí takovou roztomilost, kterou kdysi měli.  Pet shopy jsou často považovány za nejvhodnější místo ke koupi nového králíka, u chovatelů si dejte pozor, mnozí králíci často pocházejí z chovných stanic se špatnými podmínkami. Některé obchody však dokládají historii svých zvířat, kterou lze použít k ověření jejich environmentálních podmínek.
mládě králíka
Králík je vhodný pro domácnost, kde na něj budou mít čas a energii. Zatímco si můžete myslet, že králík je vhodný hlavně pro malé dítě, není tomu tak, králík pro malé děti není vhodný, protože nemusí vědět, jak ho udržet v klidu a jak s ním klidně a jemně manipulovat. Králíci jsou plachá stvoření, které se snadno vyděsí.
Králíci jsou velmi společenská zvířata a v krátké době se stanou součástí rodiny, stejně jako kočky, psi. Socializace vyžaduje čas, zejména mezi dvěma králíky. Dokud si na sebe králíci nezvyknou, mají tendenci být teritoriální, agresivní a mohou se vzájemně ohrožovat.
Králík potřebuje nejméně dvě hodiny denně mít výběh, protože má silné svaly v zadních nohách, které oslabují, pokud nemá příležitost běhat, skákat a hrát si. Stejně jako psi a kočky, mohou být králíci naučeni některým povelům, jako je příchod, když ho zavoláte.

Požadované vybavení

Hlavní věc, kterou králíci potřebuj, je klec, které je velká nejméně čtyřnásobkem celkové délky králíka. Obecným pravidlem je, že čím více prostoru jim můžete dát, tím lépe, protože potřebují spoustu místa k běhu, skoku a hře. Ve svém krytu bude mít králík radost z malého úkrytu pro spánek a odpočinek, jako je kartonová krabice nebo plastová nádoba.
Králíci si potřebují hrát, aby udržovali svou mysl a tělo aktivní. Sbírka hraček jim poskytuje rozmanitost a možnosti zábavy. Vzhledem k tomu, že hračky i okusují, musí být všechny hračky netoxické. Všichni králíci navíc potřebují dřevěné hračky, které mohou kousat, aby si brousili zuby, které jim pořád rostou.

Jak chovat králíky?
4.1 (82.86%)14